Szilaj Lovas Egyesület
Vágtatnék tovább veled az égben...

MENÜ

 

Lovasoktatás...

A lovakkal való barátkozást a legkisebbek is elkezdhetik, de minden korosztálynak sok örömet, élményt ad. Jó hangulatú, vidám, fiatalos társaságunkban eltöltött alkalmak bizonyosan kellemes

kikapcsolódást jelentenek mindenki számára, emellett nagy hangsúlyt fektetünk a biztonságra.

Célunk, hogy minden érdeklődőt megismertessünk a lovaglás szépségeivel. Ló és lovas kapcsolatát kölcsönös figyelemre épülő magatartás jellemezze. Ez alapvető feltétele annak, hogy lovaink továbbra is készségesen együttműködő, barátságos társak maradjanak.

A lovas oktatás képzett lovakkal és pónikkal történik,angol stílus rendszere szerint zajlik,valamint a csikós oktatás a régi hagyományoknak megfelelően..

Lovaglás feltételei:

A lovasiskola területét mindenki csak a saját felelősségére látogathatja!

Mindenki a saját felelősségére lovagol!

 

Minden lovasunk számára kötelező a fejvédő, kobak viselése.

 

A legnagyobb körültekintés esetén is előfordulhat a lóról esés, ez a lovaglás velejárója. KISKORÚ GYERMEK CSAK SZÜLŐI HOZZÁJÁRULÁSSAL ÜLHET LÓRA!Mindenki köteles lóra szállás előtt nyilatkozni (az erre vonatkozó nyilatkozat aláírásával) arról, hogy saját felelősségére lovagol.

 

Lovaglásra bejelentkezés

 

Minimum a lovaglás előtt egy nappal, emailen, személyesen, sms-ben vagy telefonon!

 

Lovaglás lemondása

 

Minimum a lovaglás előtt egy nappal, emailen, személyesen, sms-ben vagy telefonon! Aki elfelejti lemondani a lovagló órát vagy az nap akarja lemondani, lovaglás hiányában is köteles az órát kifizetni!

 

Futószáron lovaglás a kezdő lovasok részére

 

A kezdő lovasok futószáron sajátítják el az alapokat. A lovagláshoz elengedhetetlen a megfelelő fizikai és szellemi fejlettség (figyelem és önfegyelem),ezért is 7 éves kortól ajánlott. 7 éves kor alattiak "lovaglásán", a lovon sétálást, a lovon történő tornáztatást,a póni lovaglást, továbbá a lóval való ismerkedést és az itt tartózkodás kellemes időtöltését tudjuk biztosítani.
Célja:
- stabil, hatékony ülés kialakítása lovaglás közben(egyensúly)
- lovas segítségek elsajátítása (kommunikációs nyelv a lóval)
- jármódok és átmenetek használata (lépés, ügetés, vágta)

Osztály lovaglás

Azok a lovasok, akik a futószáras oktatás célkitűzéseit elérik, osztályban folytathatják a tanulást. A lovaglás a lovaspályán történik, 2-5 fős csoportokban. Ezen a szinten már mindenki önállóan lovagolja a lovat, az oktató utasításának megfelelően, melyeket különböző gyakorlatokkal színesítenek. Ezek fejlesztik a magabiztos lovaglást, a lovas befolyását a lóra.

A csoportos lovaglás igazán élvezetes, maradandó élmény mindenki számára, sokat lehet tanulni mások hibáiból, máskor vicces események tanúi lehetünk. Nem csak az oktató felelőssége és jelentőssége meghatározó, a lovasokban is ki kell alakulnia az egymás iránti felelősségtudatnak, fegyelmezett magatartásnak.

Célja:

- lovasok ülésbiztonságának javítása és a segítségadások pontosítása és korrekt használatuk
- lovardában használt patanyom figurák megismerése és gyakorlása
- patanyom figurák lelovaglása önállóan
- lovasok befolyásának, segítségeinek készségszintű elsajátítása
- továbbá a lovardai rend megismerése

Tereplovaglás

 Tereplovaglás a haladó lovasok részére változatos környezetben, oktató kíséretével.

Sokak számára talán ez a lovaglás legélvezetesebb része. Akik biztonságban, jól lovagolnak, megtehetik, hogy a gondokat maguk mögött hagyva kedvenc lovukkal kilovagoljanak.
Erdőben sétáljanak, vagy mezőn át, egyedül, vagy társaságban talán a legszerencsésebb emberek. Kis szerencsével a még megmaradt vadon élő állatokkal is találkozhatunk. Ez is olyan, amit nehéz lenne megfogalmazni, át kell élni.

Célja:

- jármódok és azok közötti átmenetek használata (lépés, ügetés, vágta)
- ló és lovasa közötti összhang megerősítése, váratlan helyzetek kezelése
- tereplovagláson vehet részt az a lovas, akinek ülése (egyensúly váratlan helyzetekben) biztonságos, illetve a segítségadások megfelelő alkalmazásával rendelkezik

Egyéni lovaglás

Bárki igénybe veheti,aki külön magán órákat szeretne kérni. Itt külön egyénre szabodtan, mindenkinek saját igénye szerint kialakított edzések!

 

Csikós oktatás

 8 éves kortól ajánlot, hiszen akkortól kezdve érettek arra, hogy el lehessen velük kezdeni.

Elsősorban elsajátítják a karikás használatát, majd a lovon szőrén és pricsben való ülést. Idővel a ló fektetését, ültetését és a lovon való csergetést tanulják meg különböző ügyességi feladatokkal.

 

Csikósok rövid története...

 

Egyszer egy német gazdag úr, azt mondta, hogy az ő kutyája okosabb mint a ló. Ám erre egy csikós, azt felete, hogy fogadjanak, megtanítja ugyan azt a lovának, amit a kutyája tud. Ez így is lett, megnyerte a fogadást, és azóta hagyománnyá vállt a csikóskodás.

 

A csikósok egykor igen megbecsült tagjai voltak a magyar társadalomnak. A csikósok legfontosabb társa a hátaslovuk, melyet sok mindenre megtanítanak. Régen hasznos módszer volt a ló-fektetés, így az éles szél és a támadók elől is megmenekülhetett ló és lovasa. A lóra azért álltak fel, mert messzire elláttak a pusztában.

 

A csikósok a karikással megtanultak mesterien bánni.Terelőeszközük a saját maguk készítette, díszes karikás ostor, mellyel a ménest terelik. A csikósoknak nem volt más eszközük, amivel megvédjék a méneseiket a rablóktól és a vadállatoktól, csak a karikásuk.

 

A csikósok ruhájukat táj egységnek megfelelően hordták. A mi környékünkön a Hortobágyi viseletet használják, ami bő gatya, bő ing, fekete mellény réz gombokkal, kalap, rogyós szárú bőr csizma és egy tulipános réz sarkantyú, karikás ostor. A ruhát még díszítik egy csikós övvel, mellyen egy bicskatartó található körmölő bicskával.

 

A ló szerszáma csikós fék, mely lehet különböző díszítésű, csipkés lehet a bőr és a csatok sallang lehet rajta. Nyakszíj, egy lasszó kötéllel, ami szintén több díszítésből állhat. Egy prics nyereg, vagy más néven patrac.

 

A csikósok rendes dolgozó emberek voltak a Betyárokkal szemben, mert a Betyárok loptak, csaltak, hazudtak.

 

 

 

szilajlovasok

Ezen kívül vállalunk még bemutatókat, fellépéseket, házi versenyeket, táboroztatást!

 

 

Szavazás

Júniusban hanyadikán legyen a nyílt napunk?
1.
8.
15.
22.
29
Asztali nézet